Hrvatski English Deutsch Čeština Slovenščina Italiano Francais Magyar Slovenčina
Home Apartamenty Dom Plaże Jak dojechac Kontakt Site-map


Zivogosce - Mala Duba

Zivogosce jest małą wioską rybacką, umiejscowioną w południowej części Makarskiej Riwiery, 20 km oddalone od miasta Makarska. Składa się z trzech osad: Porat, Mala Duba i Blato, oddalonych od siebie 1 kilometr.
Mala Duba jest najmniejszą osadą okrążoną stuletnim lasem sosnowym, położoną nad krystalicznie czystym morzem z przepięknymi plażami.

Główne cech Małej Duby to:

  • Spokój (szum fal i cykady to wielki jej atut, niema wielkich miejskich ulic, mnogości samochodów i ludzi na plażach).
  • Plaże (nie wierzcie mym słowom, spójrzcie sami!)
  • Wymarzone miejsce wypoczynku dla rodzin z dziećmi (Mala Duba dla dzieci to jeden wielki plac zabaw)

Swoim specyficznym urokiem tradycyjnej kultury śródziemnomorskiej, Mala Duba na zawsze pozostanie w waszych wspomnieniach jako miejsce pokazujące, jakim kiedyś był Mediteran.

Oprócz słońca, morza i przepięknych plaż, Zivogosce oferuje swym turystom następujące atrakcje: tereny tenisowe (sztuczna trawa), w odległości 2 km, sport wodne (jet-ski, banan, spadochron), spacery po lesie sosnowym oraz w masywie Biokovo.

Mapa Chorwacja - Makarska - Zivogosce
Mapa: Chorwacja

Mala Duba - mapa, plaże, dom
Mapa: Mala Duba

 

Makarska Riwiera

Wybrzeże Chorwacji wraz z 1200 wyspami posiada długość 5800 km linii brzegowej. Makarska Riwiera (swą nazwę otrzymała w latach 50-tych ubiegłego wieku, na wzór francuskiego Lazurowego Wybrzeża) oddalona jest 60 km na południe od Splitu i 120 km na północ od Dubrownika, zwanego Perłą Adriatyku, uważana jest za najpiękniejszą część chorwackiego wybrzeża.

Riwiera ma długość 50 kilometrów, a składa się z głównego miasta Makarska (15 tysięcy mieszkańców), oraz 15 mniejszych miasteczek, wiosek i osad. Sława Makarskiej Riwiery bazuje na najpiękniejszych, kilometrowych plażach Adriatyku, jak również na masywie górskim Biokovo, które wyłania się właściwie z morza, dostarczając niebywałych widoków na okoliczne, środkowo dalmatyńskie wyspy: Brač, Hvar i Korčulę.

Pomijając Makarską (jako celu turystycznego), urok najprawdziwszego klimatu śródziemnomorskiego odnajdziecie właśnie w małych miejscowościach, które są niczym jak perełki wokół głównego brylant, jakim jest Makarska Riwiera.

To jest właśnie powód, że Makarska Riwiera jest tak wyjątkowa: na małej powierzchni usytuowane są miejsca z różnorodną ofertą wypoczynkową (począwszy od Makarskiej, kurortu oferującego intensywne i atrakcyjne życie nocne, gwar, i „turystyczny tłok” do maleńkich wioseczek wśród lasów piniowych, gdzie będziecie odpoczywać przy szumie fal i koncertach cykad oraz wiatru maestral).

Zivogosce - Mala Duba jest właśnie jednym z takich uroczych miejsc.

 
Zivogosce - mapa
Mapa: Zivogosce
Temperatury dzienne
Srednie temperatury dzienne