Apartmány
Pláže Apartmány Whisper of the Sea - Malá Duba, Makarská riviéra, Chorvátsko Kontakt
Dom Pozícia

Site map

Makarská riviéra

Chorvátsko - Apartmány Whisper of the Sea - Mala Duba

 

Dom 'Šepot mora' sa nachádza v blízkosti mora v dedinke Živogošče – Mala Duba (známej prekrásnymi a dlhými plážami, z ktorých sú niektoré nudistické pláže), 20 km južnejšie od mesta Makarska (Makarská riviéra, Dalmácia, Chorvátsko). Priestranné apartmány, veľké terasy s množstvom kvetov, krásny výhľad na more a šum vĺn Vám ostanú v spomienkach ako Mediteran Vašich snov.

Chorvátske pobrežie jadranského mora je známe ako jedno z najdlhších pobreží v Európe (5800 km), s 1200 ostrovmi. Makarská riviéra (názov dostala vďaka kráse a ako príklad francúzskeho Azúrového pobrežia 1950-tych rokov), je známe turistické miesto, nachádzajúce sa v jeho v centrálnej časti, 60 km južne od mesta Split (mesto známe palácom rímskeho cára Diokleciána) a 120 km severne od Dubrovníka, a je považovaná za najkrajšiu časť jadranského pobrežia a perlu Dalmácie. Riviéra je dlhá 50 km, a tvorí ju mesto Makarska (15 000 obyvateľov) a 15 okolitých mestečiek a dedín.

Sláva Makarskej riviéri sa zakladá na kilometroch pláží, ktoré sa tiahnu celou riviérou, ale aj na pohorí Biokovo, ktoré sa vypína rovno z mora a poskytuje prekrásny výhľad na stredodalmátske ostrovy Brač, Hvar a Korčulu.
Výnimočnosť Makarskej (ako centra a najznámejšej destinácie), čaro a duh Mediteránu spoznáte aj v okolitých dedinách, navlečených ako perly okolo centrálneho drahokamu na náhrdelníku zvanom Makarská riviéra.
To je dôvod, prečo je Makarská riviéra tak jedinečná. Na malom území sa nachádzajú miesta s tak rozdielnými a rôznorodými možnosťami: od Makarskej ako centra zábavy, nočného života a 'turistickej tlačenice', po malé dedinky obkolesené borovicovým lesom kde si môžete užívať pokoj a koncert svrčkov, vĺn a maestrálu. Živogošče – Mala Duba je jedným z tých miest.

Chorvátsko - Dalmácía - Makarská riviéra - Živogošče Mala Duba